فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن

توانبخشی سکته مغزی با فیزیوتراپی
توانبخشی سکته مغزی با فیزیوتراپی
جولای 7, 2022
درمان اختلالات روتاتور کاف
درمان اختلالات روتاتور کاف
سپتامبر 12, 2022
فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن و دیگر جراحی های ارتوپدی توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی برناگر در امیر آباد شمالی و بر اساس متدهای درمانی و توانبخشی روز دنیا ارائه می شود.

جراحی تعویض کامل مفصل ران یا آرتروپلاستی شامل برداشتن مفصل لگن آسیب دیده و جایگزینی آن با مفصل ران مصنوعی ساخته شده از فلز یا مواد مصنوعی بادوام است.

هدف از جراحی تعویض کامل مفصل ران، تسکین درد ناشی از آرتریت، از جمله استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید، یا سایر آسیب‌ها و شرایط مرتبط با مفصل ران، و بازگرداندن دامنه حرکتی مفصل شما است.

این جراحی معمولاً تنها در صورتی انجام می شود که اقدامات محافظه کارانه همچون فیزیوتراپی نتوانند درد بیمار را کاهش داده و تحرک را بازیابی کنند.

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن

بهبودی پس از جراحی تعویض مفصل ران می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. با این حال، داشتن ایده ای از آنچه که در بهبودی خود باید انتظار داشته باشید می تواند به شما در برنامه ریزی از قبل و آماده شدن برای بهترین نتیجه کمک کند.

اگرچه بهبودی پس از تعویض کامل مفصل ران در افراد مختلف متفاوت است، برخی نقاط عطف رایج وجود دارد. این بر اساس داده هایی است که از بسیاری از بیمارانی که تحت این عمل جراحی قرار گرفته اند جمع آوری شده است.

اکثر مردم می توانند اکثر فعالیت های سبک زندگی روزمره را به طور مستقل در عرض ۳ تا ۶ هفته از سر بگیرند.

بلافاصله پس از جراحی شما

در حالی که در اتاق ریکاوری هستید به شما داروی مسکن داده می شود. همچنین ممکن است به شما یک رقیق کننده خون داده شود و برای جلوگیری از لخته شدن خون، جوراب های فشاری روی پاهای خود قرار دهید.

هنگامی که بیهوشی از بین رفت، شما را به اتاق بیمارستان خود می برند. هنگامی که کاملاً بیدار و هوشیار شدید، با کمک یک فیزیوتراپ ترغیب می شوید که بنشینید و راه بروید.

با توجه به شواهد بالینی، تصور می‌شود که شروع فیزیوتراپی بلافاصله پس از جراحی می‌تواند به تسریع بهبودی و بهبود نتایج کمک کند.

به احتمال زیاد پس از جراحی باید ۱ تا ۳ روز را در بیمارستان بگذرانید.

در حالی که در بیمارستان در حال نقاهت پس از جراحی خود هستید، یک فیزیوتراپیست با شما در انجام تمرینات و حرکات خاص همکاری می کند.

شرکت در فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل ران به بهبود جریان خون و ایجاد قدرت عضلانی کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا با خیال راحت حرکت کنید.

فیزیوتراپ شما همچنین به شما کمک می کند تا تمرینات تقویتی و دامنه حرکتی خاصی را در رختخواب انجام دهید.

قبل از اینکه بیمارستان را ترک کنید، یک فیزیوتراپ دستورالعمل‌هایی را در مورد تمرینات روزانه در خانه به شما ارائه می‌دهد.

آنها به شما توصیه می کنند که چقدر وزن می توانید روی پای خود بیاورید. آنها همچنین ممکن است اقدامات احتیاطی خاصی را در هنگام خواب، نشستن یا خم شدن توصیه کنند.

این اقدامات پیشگیرانه ممکن است برای چند ماه یا دراز مدت اعمال شوند. جراح شما تعیین خواهد کرد که چه مدت باید این اقدامات را انجام دهید.

پس از خروج از بیمارستان

شما هر روز تحت نظارت فیزیوتراپی خواهید بود تا زمانی که به اندازه کافی قوی و ثابت باشید که بتوانید با خیال راحت در اطراف خود حرکت کنید.

هنگامی که در خانه هستید، باید به انجام تمریناتی که فیزیوتراپیست شما به شما توصیه کرده است ادامه دهید.

این به شما کمک می کند تا قدرت و انعطاف پذیری عضلات و مفصل جدید خود را بدست آورید و به سرعت بخشیدن به بهبودی شما کمک می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن – جراحی تعویض مفصل لگن – فیزیوتراپی پس از جراحی – فیزیوتراپی در خیابان کارگر شمالی – فیزیوتراپی در امیرآباد شمالی