فیزیوتراپی برای دیسک کمر

شاک ویو تراپی در منطقه ۶ تهران
شاک ویو تراپی در منطقه ۶ تهران
فوریه 10, 2022
تمرینات ورزشی برای سکته مغزی
تمرینات ورزشی برای سکته مغزی
مارس 26, 2022
فیزیوتراپی برای دیسک کمر

فیزیوتراپی برای دیسک کمر

فیزیوتراپی برای دیسک کمر اغلب نقش مهمی در بهبود فتق دیسک دارد. روش های آن نه تنها تسکین فوری درد را ارائه می دهند، بلکه به شما می آموزند که چگونه بدن خود را برای جلوگیری از آسیب بیشتر آماده کنید.

انواع تکنیک های فیزیوتراپی وجود دارد. درمان های غیرفعال بدن شما را آرام می کند و شامل ماساژ بافت عمیق، درمان سرد و گرم، تحریک الکتریکی (به عنوان مثال، TENS) و آب درمانی است.

فیزیوتراپی برای دیسک کمر

درمان های غیرفعال بدن شما را آرام می کند و شامل ماساژ بافت عمیق و تحریک الکتریکی می شود (به عنوان مثال، TENS).  برنامه فیزیوتراپی شما معمولاً با درمان های غیرفعال شروع می شود. اما هنگامی که بدن شما بهبود یافت، درمان های فعالی را شروع خواهید کرد که بدن شما را تقویت کرده و از درد بیشتر جلوگیری می کند. فیزیوتراپیست شما با شما همکاری خواهد کرد تا برنامه ای را ایجاد کند که به بهترین وجه برای شما مناسب باشد.

درمان های فیزیکی غیرفعال برای فتق دیسک

ماساژ بافت عمیق: بیش از ۱۰۰ نوع ماساژ وجود دارد، اما اگر فتق دیسک دارید، ماساژ بافت عمیق یک گزینه ایده‌آل است، زیرا فشار زیادی را برای کاهش تنش و اسپاسم عمیق ماهیچه‌ها که برای جلوگیری از حرکت عضلانی ایجاد می‌شود، استفاده می‌کند. 

درمان سرد و گرم: هر دو درمان سرد و گرم مجموعه‌ای از مزایای خاص خود را ارائه می‌دهند و فیزیوتراپ شما ممکن است برای دریافت بهترین نتایج بین آنها جایگزین شود. فیزیوتراپ شما ممکن است از گرما برای افزایش جریان خون در ناحیه مورد نظر استفاده کند. خون با رساندن اکسیژن و مواد مغذی اضافی به بهبود این ناحیه کمک می کند. خون همچنین مواد زائد ناشی از اسپاسم عضلانی را از بین می برد. برعکس، سرما درمانی (که کرایوتراپی نیز نامیده می شود) گردش خون را کند می کند. این باعث کاهش التهاب، اسپاسم عضلانی و درد می شود. فیزیوتراپ شما ممکن است کیسه یخ را روی ناحیه مورد نظر قرار دهد، ماساژ یخ به شما بدهد یا حتی از اسپری معروف به فلورومتان برای خنک کردن بافت های ملتهب استفاده کند.

آب درمانی: همانطور که از نام آن پیداست، آب درمانی شامل آب است. به عنوان یک درمان غیرفعال، آب درمانی ممکن است به سادگی شامل نشستن در حمام گرداب یا دوش آب گرم باشد. آب درمانی به آرامی درد را تسکین می دهد و عضلات را شل می کند.

کشش یکی از روشهای فیزیوتراپی برای دیسک کمر است: هدف از کشش کاهش اثرات گرانش بر ستون فقرات است. با جدا کردن آرام استخوان ها، هدف کاهش فتق دیسک است. این تشبیه بسیار شبیه یک لاستیک پنچر است که وقتی جک را زیر ماشین قرار می‌دهید و فشار را از روی لاستیک خارج می‌کنید، ناپدید می‌شود. می توان آن را در ستون فقرات گردنی یا کمری انجام داد.

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS): دستگاه TENS از جریان الکتریکی برای تحریک عضلات شما استفاده می کند. به نظر شدید می رسد، اما واقعاً دردناک نیست. الکترودهای چسبانده شده به پوست شما جریان الکتریکی کوچکی را به نقاط کلیدی مسیر عصبی می فرستند. TENS اسپاسم عضلانی را کاهش می دهد و به طور کلی اعتقاد بر این است که باعث ترشح اندورفین می شود، که مسکن های طبیعی بدن شما هستند.

درمان‌های فعال فیزیوتراپی برای دیسک کمر

درمان‌های فعال به رفع انعطاف‌پذیری، وضعیت بدنی، قدرت، ثبات مرکزی و حرکت مفاصل کمک می‌کنند. همچنین ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب یک برنامه ورزشی تجویز شود. این نه تنها درد مکرر را کاهش می دهد، بلکه به سلامت کلی شما نیز کمک می کند. فیزیوتراپ شما با شما همکاری خواهد کرد تا برنامه ای را بر اساس تشخیص خاص و سابقه سلامتی شما ایجاد کند.

ثبات هسته مرکزی: بسیاری از مردم نمی دانند که یک هسته قوی برای سلامت ستون فقرات آنها چقدر مهم است. عضلات مرکزی (شکم) به عضلات پشت شما کمک می کنند تا از ستون فقرات شما حمایت کنند. هنگامی که عضلات مرکزی بدن شما ضعیف هستند، فشار بیشتری بر عضلات پشت شما وارد می کند. فیزیوتراپیست شما ممکن است تمرینات تثبیت کننده مرکزی را برای تقویت کمر به شما آموزش دهد.

تقویت عضلات یکی از موثرترین روشهای فیزیوتراپی برای دیسم کمر است: عضلات قوی یک سیستم حمایتی عالی برای ستون فقرات شما هستند و درد را بهتر کنترل می کنند.

انعطاف پذیری: یادگیری تکنیک های کششی و انعطاف پذیری مناسب شما را برای تمرینات هوازی و قدرتی آماده می کند. انعطاف‌پذیری به بدن شما کمک می‌کند تا با جلوگیری از سفتی راحت‌تر حرکت کند.

آب درمانی: بر خلاف نشستن ساده در یک وان آب گرم یا حمام مانند همتای غیرفعال آن، آب درمانی فعال ممکن است شامل ایروبیک در آب باشد تا به سلامت بدن شما بدون استرس غیر ضروری کمک کند.

فیزیوتراپ شما راه هایی را به شما آموزش می دهد تا کمر خود را تقویت کرده و از درد جلوگیری کنید. ممکن است اصول خودمراقبتی را بیاموزید تا بفهمید چگونه علائم خود را به بهترین شکل درمان کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای دیسک کمر – فیزیوتراپی در امیرآباد شمالی – فیزیوتراپی در کارگر شمالی – فیزیوتراپی خوب در منطقه ۶ تهران